Directo Shopify liides ja andmevahetus

Pulsev > Blogi > E-poe loomine > Directo Shopify liides ja andmevahetus
federico beccari ahi73ZN5P0Y unsplash

Äri kasvades tekkib tihti küsimus, kuidas kasvanud töö mahtud efektiivsemalt teha ja mis tegevused saaks ära automatiseerida. E-poe tellimuste mahu kasv on alati hea uudis, kuid nende haldamine ja loa haldamine võib lõpuks üle pea kasvada. Siin kohal tuleb abiks majandustarkvara ehk ERP (Enterprise Resource Planning).

Eestis on võimalik mitmete ERP tarkvarade vahel valida ja populaarsemateks on näiteks DirectoErplyEpicorSAPOdooMRP-Easy ja Dynamics 365 Business Central. Kui varasem ERP kasutamise kogemus puudub, siis soovitame pigem alguses Eestis ettevõtete poole vaadata. Nii saad kindel olla, et tarkvara sisaldab kohe Eesti ettevõttele vajalike seadistusi ja juurutamise ehk kasutuselevõtu protsess on arvatavasti lihtsam ja kiirem.

Antud artiklis keskendume Shopify kaupmeeste seas üha enam populaarsust koguvale Directo tarkvarale ja selle Shopify e-poega liidestamisele.

Mis andmeid Shopify e-poe ja Directo vahel liigutada saab?

Directol standard liidesel on olemas järgmised vaikimisi väljund ja sisend komponendid.

KomponentSisendVäljund
Tellimusedx 
Arvedxx
Kliendidxx
Artiklid x
Artikliklassid x
Laoseis x
Hinnavalemid x

Antud komponentidega oleme tavapäraselt loonud järgnevad liidesed

Tellimuste edastamine Shopifyst Directosse

Tellimuste liides edastab kokkulepitud reeglite aluse tellimuse Directosse. Üldjuhul saadetakse tellimus Directosse kohe, kui tellimuse staatus muutub Shopify e-poes PAID ehk tellimuse eest on tasutud. 

Directosse saab tellimusega edastada OSS reeglite alusel õiged käibemaksu koodid ja protsendid, sest Shopifysse on One Stop Shop käibemaksu reeglistik juba sisseehitatud.

Directos saab seadistada vastavalt tellimuse edastus reeglitele erinevaid automaatseid protsesse, mis hoiavad toodete, lao ja tellimuste haldamisel oluliselt aega kokku.

Laoseisu liides Directo → Shopify

Antud liidese kõige tähtsamaks asjaks on tootekood, mille aluse Directos olev artikkel ja Shopify toode omavahel seotakse. Shopifys kasutatakse selles üldjuhul toote SKU välja. Laoseisu andmete uuendatakse perioodiliselt ehk kokkulepitud aegadel, näiteks iga tunni tagant. 

Teatud juhtudel luuakse ka lisa laoliidesed ja kontrollid. Näiteks kui äril on madalad laoseisud ja müüakse ka füüsilistes poodides ehk laoseis muutub tihti. 

Toote algandmete liidestamine

Kaupmees loob Directosse alati igale artiklile ehk tootele oma kaardi, kuhu lisatakse tootekood, nimi, hinnad ja muu vajaliku. Antud informatsiooni põhjal võib vajadusel automatiseerida Shopify e-poes toote loomise. Sel juhul luuakse e-poodi Draft saatuses toode valmis ja kaupmees saab peale toote rikastamist (lisab kirjelduse, pildid, kollektsioonid ja muu) selle avalikus muuta. Üldjuhul ei lisata Directosse kõik andmeid, mida e-poes toote juurde kuvatakse või vajatakse. Vastasel juhul muutuks tooteliidese liiga keeruliseks ja Directo ei ole ka otseselt mõeldud tooteandmete rikastus tarkvarana toimima. 

Kliendikontode sünkroniseerimine

Kui peate lisaks e-poele ka füüsilist kauplust või mitut, siis võib äriliselt oluline olla, et kliendikontod oleks unikaalsed ja omavahel sünkroonis. Selline vajadus muutub eriti tähtsaks, kui planeerite näiteks üle ärilist kliendiprogrammi ehk samad lojaalsusprogrammi hüved peaksid kliendile kättesaadavad olema nii e-poes, kui ka füüsilises poes.

Hinnavalemite väljund B2B poele

Shopify Plus plaani kasutav e-pood saab oma B2B e-poe jaoks sünkroniseerida kliendipõhised hinnakirjad ehk importida Directo hinnavalemid e-poe kataloogi hinnareegliteks. Antud liidese on vajalik ainult juhul, kui hinnavalemeid on väga palju ehk nende käsitsi Shopifysse lisamine ei ole enam efektiivne. 

Meie loodud Directo Shopify liideseid kasutavad

Rabaconda Shopify plus e pood
Rabaconda.com
Iconfit Shopify plus e pood
iconfit.ee
“Erik oli e-poe loomisel suureks abiks ja õpetas meid Shopify platvormi paremini tundma. Vajasime töökindlat e-poodi, mis võimaldaks meil ilma tehniliste probleemideta lihtsalt toodete müügile keskenduda. Toetume aegajalt endiselt Pulsev’i abile, kui vajame suuremaid lisaarendusi või keerukamates küsimustes natuke nõu.”
Kenneth Kutan
Kenneth Kutan
Iconfit.ee

Anna julgelt märku, kui soovid Directo Shopify liidesel abi või soovi antud tööle hinnapakkumist.

  0 0 votes
  Article Rating
  Saada teade, kui keegi vastab
  Teata, kui
  guest

  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x