EU käibemaksu muudatused alates 1.juulist 2021 ja vastavad Shopfiy seadistused

Pulsev > Blogi > E-poe loomine > EU käibemaksu muudatused alates 1.juulist 2021 ja vastavad Shopfiy seadistused
Euroopa kaibemaksumuudatus 2021 juulis

01.07.2021 jõustuv üle Euroopaline käibemaksu muudatus puudutab vähesel või suuremal määral kõiki euroopa kliente teenindavaid e-poode. 

Õnneks on Shopify su elu olulisel määral lihtsustanud ja uue regulatsiooniga vaja minevad funktsionaalsused sisalduvad juba kõikide Shopify pakettide ehk plaanide baasfunktsionaalsuses. Pead ainult Shopify e-poe admin paneeli sisse logima ja vastavalt oma äri eripärale vajalikud valikud ja seadistused ära tegema.

Antud blogi postitus ei sisalda maksualaseid nõuendeid. Tutvustame lihtsalt Shopify võimalusi ja nende toimimist. 

Kindlasti oled märganud, et Shopify on viimasel ajal palunud e-poodidel oma maksude arvestust vastavalt uuele EU regulatsioonile ümber seadistada. Mõistlik oleks vastavad seadistused esimesel võimaluse ära teha, muidu muutub teistesse Euroopa riikidesse müüdud tellimuste käibemaksu raporteerimine tülikaks. 

Lihtsustatult rääkides on ettevõttel 3 võimalust:

 1. Ettevõtte võib ennast ise kõikides Euroopa riikides, kuhu ta vähemalt ühe tellimuse müünud on, käibemaksukohuslaseks registreerida. (Country-specific registration)
 2. Ettevõtte võib liituda One Stop Shop (OSS) erikorraga ja raporteerida kõikide EU riikide tellimuste käibemaksu oma koduriigi maksuametis. 
 3. Ettevõtte, kes müüb peamiselt oma koduriigis ehk tema aastane käive teistesse EU riikidesse ei ületa 10 000€ (Micro-business erikord) piiri.

Enamus ettevõtteid, kelle teistesse EU riikidesse müük ületab 10 000 € valivad arvatavasti teise võimaluse, sest ettevõtte kõikides Euroopa riigides käibemaksukohuslasena arvele võtmine on päris kulukaks ja käibemaksu otse tasumine omajagu tülikaks. 

Maksumuudatuse kohta saad täpsemalt lugeda EMTA lehelt.

Kuidas Shopifys vajalikud seadistused teha?

Õnneks Shopify on vajalikud funktsionaalsused kõikidesse pakettidesse vaikimisi lahendusena lisanud ja ühtegi kolmanda osapoole app’i installima ei pea.

 1. Vali enda Shopify e-poe administreerimise keskkonnas all vasakul nurgas Settings alamjaotus ja liigu Taxes ehk maksude haldusesse.
 2. Kui oled juba varem enda e-poes käibemaksud seadistanud, siis näed, et European Union  on Collecting staatuses. KlikiCollecting kõrvale olevale Manage nupule.
 3. Nüüd näed, et Shopify palub sul “VAT rules are changing in the EU on July 1” valikud teha. Kliki nupule Update VAT registration. 
 4. Avanevas modalis (pop-up) saad vastavalt oma ettevõtte eripärale kolme valiku seast õige teha.
  1. One-Stop Shop registration
  2. Micro-business exemption
  3. Country-specific registration
 5. Peale valiku tegemist kliki next nupule, kontrolli järgmises vaates, et su kodu turu valik ja käibemaksukohustuslase number oleksid õiged ning klikka nupule Save.

Video juhend:

Kuidas lahendus töötab?

Kui valisid One Stop Shop või Country-specific registration käibemaksu arvutus loogika, siis rakendub alates 01.07.2021 sinu e-poe ostu vormistamise vaates klindi poolt valitud tarneriigile vastavalt ka tellimuse käibemaksu protsent.  

Micro-business exemption valiku puhul rakendub kõikidele EU sisestele tellimustele endiselt Eesti 20% käibemaks (kui sinu koduturuks on Eesti).

0 0 votes
Article Rating
Saada teade, kui keegi vastab
Teata, kui
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x