Kuidas seadistada Eesti Shopify e-poe checkout?

Pulsev > Blogi > Makseviisid > Kuidas seadistada Eesti Shopify e-poe checkout?
Shopify checkouti seadistamine

Eestis ja meie naaberriikides edukaks kaupade müügiks on tarvis kahte tähtsat funktsionaalsust – pangalingiga maksmine ja pakiautomaatidesse tarnimine. Üle 80% tellimustest soovib klient kaupa kätte saada pakiautomaadist ja tasub kogu ostu eest korraga pangalingi/maksealgatus teenusega. 

Kuigi Shopify platvorm on igati paindlik ja kohandatav peab kaupmees siiski arvestama, et turvanõuete tõttu ei saa ta kõike ostu vormistamise vaates muuta. Oleme kuue aasta jooksul põhjalikult katsetanud ja analüüsinud erinevaid ostuteekondi Shopify platvormil ning näitame teile mis on täna kõige optimaalsem lahendus checkout’i seadistamiseks.

Optimaalse ostu teekonna demo

Kuidas enda e-poes luua samasugune lahendus?

Ostukorv ja pakiautomaadi valik

Peale soovitud toodete ostukorvi lisamist liigub klient ostukorvi vaatesse, kus talle näidatakse võimalike tarneviise. Selles etapis on kliendil võimalus valida endale sobiv teenusepakkuja ning määrata pakiautomaadi asukoht. See võimalus on e-poodi lisatud ja seadistatud läbi Parcely tarne mooduli. Ostu vormistamise vaatesse liikudes salvestab Parcely vajalikud pakiautomaadi andmed automaatselt tellimuse juurde.

Parcely on usaldusväärne ja mitmekülgne plug-in mille leiab Shopify ametlikust app store’ist siit. Lai valik pakipunkte erinevate logistikaettevõtete hulgast annab võimaluse ka hõlpsasti kaupa müüa ja tarnida üle euroopa. Lisaks mitmetele funktsioonidele nagu pakisiltide printimine, jälgimiskoodide automaatne lisamine kinnitus e-mailidele on saadaval ka eestikeelne kasutajatugi ning tasuta mooduli paigaldamine.

 Eestlased on pakiautomaadi usku – 80% pakke tellitakse pakiautomaati  (DPD ja Emori uuringud)

Kliendi andmed ostu vormistamise vaates

Kui klient liigub ostu vormistamise vaatesse, nõuab Shopify süsteemist tulenevalt siiski kliendi aadressi lisamist, isegi kui on valitud pakiautomaadi tarnemeetod. Pärast aadressi sisestamist kuvatakse kliendile ostukorvi vaates tema poolt valitud pakiautomaaditeenus.

Kliendi andmed ostu vormistamise vaates​

Küsi meilt Parcely app’i ja OPAY makseviisi tasuta seadistamist!

Makseviisi valik

Uue Shopify one-page checkout’i puhul kuvatakse kõik sammud kliendile mugavalt ühele lehele. Seetõttu soovitame kasutada ka makseteenuse pakkujat, kes samuti kuvab kõik võimalikud panga valikud otse checkout’i.

Demo videos on kasutusel OPAY teenus, millel on konkurentide ees kolm tähtsat eelist:

 • Läbipaistvam: OPAY kuvab panga valikud otse checkout’i, mis tähendab, et kliendid näevad kohe kõiki saadaolevaid makseviise.
 • Sujuvam: Kliendid suunatakse otse oma panka, vältides tarbetuid vahelehti ja kiirendades makse sooritamist.
 • Soodsam: OPAY on märkimisväärselt soodsam, pakkudes kulutõhusat lahendust ilma kvaliteeti ohverdamata.
Opay makseviis Shopify epoes

Pangalingi kõrvale on tõusnud ka maksealgatuse teenus, mis kokku moodustavad eestlaste e-maksetest 76%  (E-kaubanduse liit)

Teenustasude võrdlus OPAY vs Maksekeskus
OPAYMaksekeskus
Teenustasu makselt0,99% + 0,15 €€ 2,5% + 0,3€ või 1,8% + 0,15
Mooduli kuutasu0€0€
Panga valik otse Shopify checkoutisJahEi (eraldi vahelehel)

* Hinnad viimati kontrollitud 25.02.2024

Lisateavet OPAY teenuse ja liitumise kohta leiad siit.

Valitud pakiautomaadi asukoha kuvamine peale tellimuse vormistamist

Shopify võimaldab valitud pakiautomaadi asukohta kuvada kahes etapis. Esmalt saab valitud pakiautomaadi nähtavaks teha vahelehel, mis kuvatakse kliendile kui ta pangast suundub tagasi e-poodi. Samuti saab lisada valitud pakiautomaadi info ka kliendile saadetavasse tellimuse kinnitusmeilile. Nende funktsioonide seadistamine võib olla keskmisest keerukam ja seetõttu soovitame nende ülesseadmiseks paluda abi Parcely kasutajatoe käest.

Pakume Parcely app’i ja OPAY makseviiside tasuta seadistamise teenust. 

Boonus teema: Kuidas tellimusi hallata?

Pakisildi printimine

Sõlmides tarneviisi teenusepakkujatega (Omniva, Smartpost DPD jne) lepingud saate neilt vastu liidestuse võtmed. Antud võtmed saate lisada Parcely tarne app’i ja kõikide teenusepakkujate pakisildid ühest kohast mugavalt alla laadida. 

Nii säästate oluliselt aega ja ei pea erinevate teenusepakkujate iseteenindustesse sisse logima. Parcely app’iga saate mugavalt alla laadida mitu pakisilti korraga, nii ühe koondfailina kui ka eraldi failidena.

Kliendi teavitamine ja paki jälgimiskoodi edastus

Kui määrate Parcely app’is tellimuse fulfilled staatusesse, siis lisab app tellimusele automaatselt tracking koodi ja lingi, kus klient saab paki liikumist jälgida. Fulfilled staatusesse määramisel saadab Shopify kliendile ka paki väljastamise teate/e-maili. See teade annab kliendile märku, et tema tellimus on teele pandud ja leiab lingi paki teekonna jälgimiseks. Järgmised sõnumid ja e-mailid tulevad kliendile juba tarneteenuse pakkujalt. Näiteks sms, mis teavitab paki pakiautomaati jõudmisest.  

Jäta tehnilised mured meie hooleks – seadistame tasuta Parcely app’i ja OPAY makselahenduse sinu e-poodi!

Kui soovid enda Shopify e-poodi sama ostu vormistamise ja tellimuste halduse loogikat, siis võta meiega julgelt ühendust. Pakume tasuta seadistamise ja nõustamise teenust.

  0 0 votes
  Article Rating
  Saada teade, kui keegi vastab
  Teata, kui
  guest

  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x