Kiire B2B hulgimüügi e-poe loomine Shopify abil

Pulsev > Blogi > E-poe loomine > Kiire B2B hulgimüügi e-poe loomine Shopify abil
thestandingdesk wJLwq637lOw unsplash

Shopify on viimaste aasta jooksul hulgimüügi ehk B2B e-poe funktsionaalsuse suunal tõsiselt investeerinud. Platvormi Plus versioon sisaldab endas juba mitmeid toimiva hulgimüügi tellimus keskkonna loomiseks vajalikke lahendusi. 

Oleme loonud mitmed Shopify Plus paketile põhinevaid hulgimüügi keskkond nii Eesti, kui ka välismaa klientidele. Proovime anda väikse ülevaate, mida tänasel hetkel Shopify B2B osas juba pakub ja mida juurde küsitakse.

Shopify Plus sisaldab eos B2B e-poe järgmiseid erinõuded

Kliendi ja kliendigrupi põhine toote hinnastus

Shopify võimaldab luua toodetest kogumeid ja neile määrata, kas automaatselt ehk protsendiga odavama baashinna või käsitsi iga toote hinda muuta. Antud kogumi saab siduda konkreetse või mitme ettevõtte ehk registreerunud kliendiga või ettevõtte asukohaga. 

Kliendil mitu asukoha, poe või lao põhised reeglid

Kliendil võib olla mitu poodi, kuhu ta kaupa tellib. Igal asukohal saab olla oma haldur ehk tellija. Vajadusel võivad toodete baashinnad asukoha põhiselt erineda. 

Tellimuse rea miinimum kogused

E-poe haldur saab kliendile või kliendigrupile määrata toote põhiselt miinimum ostu korgused. See lahendus on eriti vajalik, kui e-poes on hinnastus ühe toote põhine, kuid korraga osta saab ainult näiteks terve kasti. 

Uue ärikliendi loomine ja kinnitamine

Tellimuskeskuse administraator saab uusi ärikliente kinnitada ehk lubada tellimisega alustada. Uus äriklient peab loomulikult esmalt konto looma või saab seda e-poe haldur tema eest teha.

Tellimuse eest tasumine

Klient saab tellimuse vormistada vajaduselt ilma kohe tasumata ehk tasub hiljem arve alusel. Samas saab e-poe admin kindlatele klientidele kohese maksmise vajaduse määrata ehk nad ei saa ostu ilma pangalingiga maksmata lõpuni viia. 

Kliendi kasutajate õigused

Ärikliendil kasutajale saab määrata ainult kindla asukoha põhise tellimuse või admin õigused ning õiguse hallata ja tellida kõikidesse asukohtadesse.

Ärikliendi põhised tooted

E-poe admin saab luua kliendi või kliendi asukoha põhised toodete kuvamise reeglid. Näiteks saab sellega lahendada olukorra, kus kindlaid tooteid saavad osta ainult konkreetsed ettevõtted. Antud reegli saab ka luua ärikliendi asukoha põhiselt ehk sama klient saab ühte oma kauplusesse toodet tellida, kuid teise ei saaks.

Tootepuu loomine

Shopify võimaldab tootepuu luua kuni 3 tasandilist tootepuud ja sügavamad tasemed saab luu juba filtrite või muu loogika alusel

Toodete filtreerimine e-poes

E-poe haldur saab luua filtreid toote saadavuse, hinna ja eriväljade ehk metafieldide põhjal. Äriklient saab tooteid enda baashinna alusel filtreerida, kui ettevõttele rakendub tootekogumi põhine tootehind.

E-poodi sisenemine

Saad määrata, kas e-pood on avalik kõigile või näevad e-poe sisu ainult sisse loginud kliendid. Tihti on tellimiskeskus kätte saadav ainult kinnitatud äriklientidele, kes näevad tooteid oma vastava hinnastusega.

Mida B2B e-poe omanikud juurde küsivad?

Liidestus majandustarkvaraga

Shopify on API põhine tarkvara, mida on võimalik liidestada kõik võimalike majandustarkvaradega. Oleme aastate jooksul erinevate ERP’idega vastavalt vajadusele ühendanud. Õnnestunud liidese loomise eelduseks on põhjalik eeltöö ja vajaduste kaardistamine. 

Liidestused tooterikastus tarkvara või teenusega

Shopify küll sisaldab endas ka tooterikastus funktsionaalsust, kuid suurte tootekoguste korral on mugavam andmeid mõne kolmanda osapoole API teenuse kaudud rikastada. Antud liides on ka vajalik, kui kaupmehel on juba mõni tooterikastus tarkvara lisaks majandustarkvarale kasutusel. 

E-poe kasutajakogemus ja väljanägemine vastavalt kavanditele või lihtne valmis mall.

Shopify pakub mitut valmis malli ehk template’i, mida saab mugavdada B2B poele vastavaks. Samas on võimalik ka vastavalt kavanditele täpne e-poe UI ja UX luua. Meie jaoks on mõlemad lähenemised tavapärased ja konkreetne viisi saab kaupmees ise valida.

“Erik oli e-poe loomisel suureks abiks ja õpetas meid Shopify platvormi paremini tundma. Vajasime töökindlat e-poodi, mis võimaldaks meil ilma tehniliste probleemideta lihtsalt toodete müügile keskenduda. Toetume aegajalt endiselt Pulsev’i abile, kui vajame suuremaid lisaarendusi või keerukamates küsimustes natuke nõu.”
Kenneth Kutan
Kenneth Kutan
Iconfit.ee

Oleme loonud mitmed Shopify Plus paketile põhinevaid hulgimüügi keskkond nii Eesti, kui ka välismaa klientidele. Andke küsimuste korral julgelt märku ja aitame leida parima lahenduse või selguse, kas Shopify on teie vajadustele vastav. 

  0 0 votes
  Article Rating
  Saada teade, kui keegi vastab
  Teata, kui
  guest

  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x