Shopify muutis varasemalt ainult Shopify+ paketis olnud Shopify Flow funktsionaalsuse nüüd kätte saadavaks ka kõikidele teistele e-poe pakettidele, väljaarvatud Shopify Basic paket.
Tegemist on tänuväärse muudatusega, sest Shopify Flow pakub kaupmehele lugematul hulgal võimalusi korduvate tegevuste automatiseerimiseks. Nii mõnegi sarnase lahenduse saavutamiseks pidi varasemalt e-poes kasutama mitmeid kolmanda osapoole app’e, mis üldjuhul tähendasid lisakulutusi.
Mis on Shopify Flow ja mida sellega teha saab?
Lühidalt öeldes on Shopify Flow puhul tegemist lahendusega, mis võimaldab luua vastavalt konkreetsetele sündmustele või andmemuudatustele algavaid automaatseid protsesse. Kindlasti ei ole tegemist võluvitsaga, mis kogu manuaalse töö e-poe administraatori eest ära teeb. Samas saab nii mõnigi kiiret reageerimist nõudev tööülesanne nüüd kiirelt lahendatud.
Toon mõned enam levinud tööprotsessi näidet, mida nii mõni Shopify e-pood oma töö lihtsustamise ära kasutab.
Lisa uued tooted automaatselt uute toodet kollektsiooni
Uute toodete haldamine võib suurema kataloogiga e-poe puhul omajagu aeganõudev töö olla. Toodet luues on suhteliselt lihtne see ka kohe uute toodete kollektsiooni määrata, kuid mingi hetk tuleks see toodete ka antud kollektsioonist eemaldada.
Järgnev automaatika lisab toote ise kohe uute toodete kategooriasse ja eemaldab selle sealt pealt 30 päeva möödumist.
Saada endale madalast laoseisust teateid
Järgnev näide sobib eriti hästi e-poe omanikele, kes ei oma lõpmatuid laoseise ja peavad ise aegsasti tooteid uuesti tellima. Pildil olev automaatika saadab emailile teate, kui laoseis muutub kuuest väiksemaks.
Shopify võimaldab antud teateid lisaks emailile ka Trellosse, Asanasse või näiteks Slacki saata. Kus võid juba omakorda automaatset protsessi jätkata, luues tööülesande juba konkreetsele inimesele või laohaldus meeskonnale.
Peida toode automaatselt, kui laoseis nulli jõuab
Kliendi pettumuse vältmiseks oleks mõistlik kõik laost otsas tooted keelata või vähemalt kollektsioonidest eemaldada. Antud automaatprotsess peidab toote, kui selle laoseis nulliks muutub. Kindlasti tasub tähele panna, et see protsess ei peida tooteid, mis juba eelnevalt null laoseisuga on.
Loo automaatne URLi suunamine peale toote keelamist või arhiveerimist
Kui oled otsustanud tooteid e-poes arhiveerida, siis tasuks kindlasti ka URLI ümbersuunamise automaatprotsess Shopify Flows seadistada. Vastasel juhul hakkavad otsingumootorid arhiveeritud tootelehtede vastuseks 404 errorit saama, mis kahjustab e-poe üldisi otsingupositsioone.
Shopify Flow pakub üle 100 erineva valmis automaatprotsessi template’i ja loomuliult saad vajalike protsesse ka ise nullist juurde luua. Kõik eeltoodud protsessid on template’ide all olemas.
Anna julgelt märku, kui automaatprotsesside seadistamisel hätta jääd või kui soovid, et me sinu eest e-poe hoopis valmis teeksime.