Kuidas luua ja hallata Shopify e-poe kollektsiooni filtreid?

Pulsev > Blogi > E-poe loomine > Kuidas luua ja hallata Shopify e-poe kollektsiooni filtreid?
brooke lark W1B2LpQOBxA unsplash

Me kõik teame, kui tülikas on suure valikuga e-poe lõpmatult pikkadest kategooriatest õige toodet üles leida. Samas, kui kategooriale on lisatud hästi läbimõeldud toodete filtreerimise võimalus, siis võib ka mitme tuhande toote seast kiiresti õige tooteni jõuda. 

Varasemalt oli Shopify platvormile loodud e-poe tootegruppi filtrite lisamise suhteliselt tülikas ja limiteeritud võimalustega. E-poe haldur pidi valima kas sobiva theme, mis võimaldas toote tag’ide põhiselt filtreerite loomist või lisama oma e-poodi tasulise app’i abil lisafunktsionaalsust. 

Kategooria filtrite haldus peale uuendust

Hiljutise tarkvara uuendusega lisandus kategooria filtrite loomine ja haldus Shopify baas  funksionaalsusesse ja on nüüd kasutatav kõikides e-poodides, olenemata kasutusel olevast Shopify paketist. Peamine tausta funktsionaalsus lisandus juba varasema metafield’ide halduse uuendusega, millest eelnevates postitustes kirjutasime. 

Filtrite halduse leiad Shopify admin paneelis Online Store → Navigation → Collection and search filters alt. Esmalt pead muidugi kontrollima oma theme versiooni ja kas see ikka toetab uut filtrite kuvamise võimalust. Kui sa ei ole kindel, siis uuri kindlasti theme tootja kasutajatoe käest ja saad suuretõenäosusega kiirelt vastuse. 

Mis tüüpi filtreid võimalik lisada saab?

Lisatavad filtrid sõltuvad oluliselt sinu e-poe toodete andmetest ehk oleneb mis tüüpi andmied sa varasemalt toodetele lisanud oled. Vaikimisi filtritest on kõikidel Shopify e-poodidel olemas laoseisu, hinna, toote tüübi ja brändi järgi filtreerimise võimalus. Seda muidugi juhul, kui sa oled toodele tüübi (product type) ja brändi (Vendor) väljadele info lisanud. 

Baas filtrid

Toote valikud ehk variatsioonid, kui kollektsiooni filterid

Kui sinu e-pood sisaldab ka variatsioone (product options), siis saad need kohe ilma suurema lisaseadistuseta filtriteks määrata. Shopify lubab sul ka mitu erinevat variatsiooni filtrit teha, näiteks toote värvi ja suuruse järgi. Pead muidugi arvestama, et Product option nimetus läheb vaikimisi filtri nimeks.

variatsiooni filter

Kui su e-poes puuduvad variatsioonidega tooted, siis sa antud filtreerimise võimaluse seadistamist adminnis ei näe. 

Custom ehk metafield'idel põhinevad kollektsiooni filtrid

Shopify võimaldab nüüd ka metafield’ide abil ükskõik mis sisuga kollektsiooni filtreid luua. Kui sul juba varasemast ühtegi metafield’i kasutusel ei ole, siis saad neid suhteliselt väikse vaevaga luua. Järgnevas videos näitan, kuidas Shopify admin paneelis uusi Metafield’e luua.

Uue metafield’i loomine on iseenesest lihtne, kuid igale tootele info lisamine on juba oluliselt mahukam töö. Pead iga toote Shopify adminnis avama ja talle täpsed väärtused lisama.  Kindlasti tasub meeles pidada, et suure ja väikese algustähega sõnad on erinevad väärtused. Näiteks, kui lisad ühele tootele materjali metafield väljale “Kask” ja teisele “kask”, siis on sul e-poes kaks erinevat filtrivalikut. Hetkel ei saa seda veel Shopify toote export/import abile kahjuks teha ehk pead kogu tooteandmete rikastuse Shopify admin paneelis tegema.

Oma test mööbli e-poes lisasime näitena toodetele peamise materjali ja toa, kuhu tooted kõige paremini sobiks. 

Filtrid

Mitme valikuga custom metafield filter

Kui soovid ühele filtrile mitut valikut lisada, siis pead metafield’i luues valima Text → Single line text → ja lisa linnuke “Accept list of values” kasti. Nii on sul võimalik sama toote puhul valida näiteks, et ta sobib nii kööki, kui ka elutuppa. Vaata meie näidet järgnevast videos.

Just sellist mitme väärtusega filtri lisamise võimalust on Shopify kaupmehed ja e-poodide arendajad juba pikalt oodanud.

Anna julgelt märku, kui filtrite loomisel hätta jääd või kui soovid, et me sinu eest e-poe hoopis valmis teeksime. 

  0 0 votes
  Article Rating
  Saada teade, kui keegi vastab
  Teata, kui
  guest

  0 Comments
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please comment.x
  ()
  x