Shopify metafields uuendus, toote lisa atribuutide haldus lihtsustus

Pulsev > Blogi > E-poe loomine > Shopify metafields uuendus, toote lisa atribuutide haldus lihtsustus
Shopify metafields

Shopify tutvustas juuni lõpus toimunud Shopify Unite 2021 raames mitmeid põnevaid uuendusi, mida platvormile järjest lisama hakatakse. 

Võtame esimese suurema muudatuse luubi alla ja vaatame, kuidas see kaupmeeste, e-poe haldurite ja arendajate elu Shopify platvormil lihtsamaks teeb. Antud uuendust on Shopify kogukond juba aastaid oodanud. 

Shopify e-poe administraator saab alates augustist ise oma toodete lisa atribuute ehk Shopify keeles metafield’e hallata. Kogu haldus toimub tootehaldus vaates ja ilma lisa app’ideta.

Mis on Shopify metafield?

Metafield tähendab Shopify mõistes lisaväärtuse välja, mis ei ole tarkvaras vaikimisi väärtus ja koheselt admin keskkonnas nähtav. Erinevates e-poe tarkvarades nimetatakse selliseid väärtusi erinevalt, näiteks lisa atribuutideks, väärtusteks või parameetriteks. 

Nii mõneski teises e-poe tarkvarades pääses enam jaolt administraator ise lisaväärtusi kohe haldama. Shopify puhul tehti algselt admin keskkonna lihtsustamiseks valik, et neid väärtusi näeb ainult läbi API päringu. Tänu sellele oli aga Shopify kogukonnas aastaid metafieldside olemuse osas segadus, sest kasutajad ei mõistnud nende vajadust ja võimalusi. 

Shopify app store’sit leiab hetkel veel mitmeid app’e, mis visualiseerivad administraatorile API päringute abil e-poe andmebaasi ja võimaldavad metafielde hallata.

Lühidalt kokkuvõttes on võimalik järgmistele andmegruppidele lisavälju ehk metafield’e luua ja hallata:

  • Tooted
  • Tootevariatsioonid ehk alamtooted
  • Kollektsioonid ehk kategooriad
  • Kliendid
  • Tellimused

Mida metafieldide abil e-poes teha saab?

Metafield väljadele lisatavaid väärtusi võib kasutada väga erinevalt. Üldiselt luuakse e-poodi uus metafield mingi konkreetse ärivajaduse katmiseks.

Kollektsiooni vaate filtrid ja lisainfo

Näiteks valmistasime hiljuti discgolfi kettaid ja muud varustust müüva e-poe, kus oli klientidele vaja visualiseerida ketaste kiirus, hõljuvus, pööramine ja hajumine numbreid, mille alusel saaks tooteid filtreerida. Tegime selleks e-poodi neli erinevat metafield’i kuhu haldur saaks lisada iga toote jaoks vastavad numbrid.

Kuvasime need numbrid ka kohe kollektsiooni vaates toote pildi alla, et klient saaks lihtsamini sobiva toote välja valida. 

Sellise ägeda kollektsiooni filtri kuvamiseks kasutasime järgnevat Shopify app’i Collection Filter & Search Bar.

Vinged tooteinfo sakid toote vaates

Andmeid metefield väljadel saab ka oluliselt keeruma lahenduste tarbeks kasutada. Näiteks tegime ergonoomilist kontorimööblit müüvale e-poele metafieldide abil toote vaatesse lisa sakid. Sellised sakid on kasulikud olukorras, kus kaupmehel on kliendile oluliselt rohkem detailset informatsiooni edasi anda. Kui kõik sakkides olev info lihtsalt toodelehele järjest lisada, siis muutuks vaade kliendi jaoks liiga kirjuks. 

Lihtsalt lisaparameetrid toote vaates

Enamus juhtudel soovivad kaupmehed oma e-poe toodetele lihtsal lisa väärtusi juurde määrata. Tegemist võib olla nii tarnekiiruse, mõne hoiatusteksti või hoopis nimekirjaga antud toode erinevatest omadustest ja parameetritest. 

Kuidas e-poes metafielde luua ja hallata?

Shopify muutis uute ja juba olemas olevate metafieldide halduse vägagi lihtsaks, millega saab nüüd iga kogenud e-poe administraator ise kenasti  hakkama. 

Järgnevas videos on näha, kuidas demo e-poes uue teksti atribuudi ehk metafieldi loome ning konkreetsele tootele väärtuse lisame.

Vanade toote metafieldide haldus

Kui e-poes on juba varem toodetele metafielde loodud, siis saab nüüd nende halduse ka administraatorile nähtavaks teha. 

Video illustreerib, kuidas e-poes juba eksisteeris varasemalt “old_metafield” metafield. Lisasime sellele definitsiooni ja atribuut tuli tootehalduses koos oma eelneva sisuga nähtavale. 

Tähtis! Saad administraatorina küll toodete küljes olevate metafieldide sisu hallata ja neid juurde luua, kuid vajad siiski arendaja abi, et ta vajalikud metafieldid ka e-poe kasutajaliideses klientidele nähtavale tooks. 

0 0 votes
Article Rating
Saada teade, kui keegi vastab
Teata, kui
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x